برگشت به بالا

پنج شنبه, 10 مهر 1393
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
برزن عشاق
برزن عشاق
برزن عشاق
برزن عشاق
برزن عشاق

محمّد نورمحمّدی

djMohammad Nourmohammadi Justice Official Expert Environment Protection, BSc in Biology, Mashad, Iran.

برزن عشاق

Lovers Parish

0
0
0

اندومتریوز چیست؟

اندومتریوز را می توان وضعیتی فوق العاده دردناک است ، و می تواند عمیق ، اثرات ناتوان کننده در زندگی یک زن داشته باشند. اما با وجود این ، بسیاری از آن را نشنیده است.

به طور معمول ، شایع ترین علامت است حاد دوره دردناک است. و به این دلیل ، درد اغلب فقط به « زمان از ماه '.

2 میلیون زن در بریتانیا از اندومتریوز رنج می برند -- و مرلین مونرو ، سوزان Sarandon و لوییز Rednapp همه گفت که آن را به حال.

به سادگی توضیح داد ، اندومتریوز ، یک بیماری است که در آن سلول ، مانند آنهایی که در دیواره رحم ، خارج از رحم یافت می شده است.

به طور معمول ، این در ناحیه لگن در بر داشت -- مانند در لوله های فالوپ ، تخمدان ها ، در خارج از رحم ، و یا رباط ها را رحم در محل. آنها همچنین ممکن است در کاسه ، مثانه ، روده یا مهبل باشد یافت می شود.

مانند سلول های رحم ، سلولهای آندومتر به تغییرات هورمونی در طول سیکل ماهانه ، پاسخ ، تورم با خون و سپس شکستن باعث خونریزی داخلی. از آنجایی که این خونریزی داخلی هیچ جایی برای رفتن ، می تواند التهاب و چسبندگی ایجاد کند.

در موارد نادر ، سلولهای آندومتر شده اند در دیگر قسمت های بدن ، مانند مغز ، ریه ها و چشم ها یافت می شود.

اندومتریوز می تواند منجر به کیست و adenomyosis -- یک وضعیت دردناک که در آن بافت آندومتر توسعه در لایه عضلانی رحم

چگونه من می دانم آن است اندومتریوز؟

اندومتریوز می تواند برای سال های از دست رفته به دلیل زنان و GPS به طور یکسان همیشه نمی علائم را شناسایی کرده است.

دکتر کارولین اورتون ، متخصص زنان ، مشاور در دانشگاه سنت مایکل در بریستول ، می گوید که دلیل بسیاری از زنان نمی دانیم که آنها باید به دکتر مراجعه ، چرا که آنها با درد قرار داده ، فکر آن را فقط به بخشی از چرخه قاعدگی خود را.

دکتر اورتون می گوید : 'چنین طیف گسترده ای از زنان در نظر وجود دارد" طبیعی "است که مردم فرض کنیم هر آنچه آنها احساس طبیعی است از آنجا که آنها هر چیز دیگری را نمی دانم ،'.

اما اگر درد آنقدر بد شما نمی توانند به سر کار بروند ، شما محدود به رختخواب ، شما باید بطری های آب گرم بر روی شکم و پشت خود را و شما را مجبور به گرفتن مسکن -- چیزی اشتباه است.

این زنان با داشتن نیروی کار مانند درد شکم خود را به زانو خود. این کاملا قریب به اتفاق ، و مانند هر درد دوره عادی شما را تشخیص نیست ، او می گوید.

معمولا درد در طول یک دوره اتفاق می افتد ، هر چند شما نیز می توانید درد را افزایش می دهد که در اجرا تا مدت. سایر علائم شایع عبارتند از : ناراحتی طی مقاربت جنسی و درد وحشتناک در روده هنگامی که شما به توالت بروید.

چه کاری می توانید انجام دهید؟

بسیاری از زنان در نهایت شاهد زمان محلی دکتر متعدد خود را قبل از اینکه آنها در نهایت به یک مشاور بیمارستان ارجاع. دکتر اورتون نشان می دهد نگهداری یک دفترچه خاطرات است ، بنابراین شما می توانید الگوها ، شناخت و نوشتن که چگونه بسیاری از مسکن شما را در هر ماه است.

اگر شما به یک مشاور بیمارستان می گویند ، شما داده می شود لاپاراسکوپی برای بررسی از داخل لگن خود را. شما همچنین ممکن است سونوگرافی داده می شود .

اندومتریوز را می توان در تعدادی از روش های مختلف ، بسته به نوع کلاس از اندومتریوز داشته باشید درمان شده است.

درمان شامل موارد زیر می باشد.

قرص ترکیبی : این می تواند در کنترل نشانه موثر. برخی از زنان آمده از این قرص و پیدا کردن علائمشان بدتر می شود. این است که چون قرص درمان تا به حال علائم.

حلقه هورمونی : این می تواند بسیار خوب است ، به خصوص اگر نشانه ها بهخصوص سنگین دوره . حلقه پنج سال طول می کشد قبل از آن نیاز به جا شود.

جراحی لاپاراسکوپی : این می تواند کمک به حذف کیست و چسبندگی با استفاده از روش لیزر.

هیسترکتومی : این گزینه نهایی برای زنانی که تصمیم می گیرید کیفیت زندگی خود را از بودن بیش از حد به شدت تحت تاثیر است. اندومتریوز به طور معمول با متوقف یائسگی ، و هیسترکتومی به ارمغان می آورد این در اوایل.

آیا من قادر به بچه دار؟

آندو اغلب مرتبط ناباروری ، اما به آن نیاز دارند به مورد که شما می توانید به فرزندان ندارد.

یکی از دلایل زنان بچه دار شدن مشکل این است که چسبندگی -- که مانند cobwebs لوله های فالوپ هستند -- در اطراف تخم مرغ و یا قرار دادن در اطراف تخم مرغ در تخمدان بپیچید ، 'دکتر اورتون می گوید.

با این حال ، اکثر زنان حامله شدن را دشوار ندارد. اندومتریوز است از علائم از خفیف تا نسبتا شدید و شدید درجه بندی می شود. زنان مبتلا به اندومتریوز خفیف احتمال حامله شدن به عنوان زنان بدون آن ، در حالی که یک چهارم از کسانی که با اندومتریوز شدید باردار در عرض دو سال است. "

هلن جونز ، 35 : 'من یک نوزاد با وجود اندومتریوز من بود.

همیشه از من می توانم به یاد داشته باشید ، من رنج می برد فوق العاده دوره دردناک است.

اما با وجود مادرم داشتن یک هیسترکتومی برای بیماری اندومتریوز ، هیچ یک از پزشکان عمومی من تو را دیدم تا کنون پیشنهاد من ممکن است آن را داشته باشند ، تا زمانی که من و همسرم شروع به تلاش برای نوزاد است.

قرص من آمد ، و من شوکه شده بود چون صورت ماه به ماه درد دوره من بدتر و بدتر. من یک خروش درجه حرارت ، وحشتناک داشته یبوست و من ساعت را در کف حمام گریه و استفراغ را صرف به خاطر درد بنابراین غیر قابل تحمل بود.

در نهایت ، پس از بازدیدکننده داشته است مکرر به پزشک ، من در نهایت داده شد لاپاراسکوپی تشخیصی و ​​اسکن MRI . این نشان داد من تا به حال مرحله 3 اندومتریوز و رحم من ، لوله های فالوپ ، تخمدان ها ، مثانه و روده همه با هم ترکیب شده بودند.

من هم گفته شد و من adenomyosis در رحم من بود. من می توانم آن را باور ندارد. در اینجا من برای یک نوزاد تلاش بود ، و به جای آن که گفته شد من با آن روبرو عمل جراحی است که می تواند من را با ترک کیسه کولوستومی .

خوشبختانه شوهرم را متقاعد به رفتن به یک درمانگاه خصوصی ، و من تا به حال عمل جراحی به حذف بسیاری از اندومتریوز و موی خود را بتراشید بالای روده من.آن کار می کرد.

دوره اول پس از عمل جراحی سنگین تر از حد معمول بود ، اما زمانی که دوم وارد نسیم بود : نور کنترل درد ، بدون هیچ بیماری. من در واقع قادر به رفتن به محل کار است.

بلافاصله پس از آن ، من رزرو وقت ملاقات با دکتر خانوادگی تان به بحث در مورد IVF. سال از ناباروری و سرخوردگی بودند بیش از حد ، و در حال حاضر 35 ، ما فکر ما بهتر است آن را بهترین شات ما بدهد. اما پس از آن یک دوره را از دست رفته است.

فکر من این بود آن را فقط به یکی دیگر از عوارض بود ، و من منتظر و منتظر و در نهایت یک تست حاملگی . برگشتم مثبت -- شوک در چهره شوهرم چشم بود.

ما دو تست های بیشتر فقط به مطمئن شوید. در حال حاضر من و همسرم یک پسر بچه فوق العاده که در اسفندماه سال متولد شد.

حاملگی بود نه همه صاف است ، در شش و نیم هفته من با مشکوک بهحاملگی خارج از رحم را به بیمارستان عجله . اما این همه ارزش آن بوده است.

عشق و حمایت از شوهر و خانواده ام شده است باور نکردنی است ، و اندومتریوز انگلستان وب سایت تا به یک همراه فوق العاده در سراسر. شده است فوق العاده آرام به خواندن برخی از داستان های دیگر شخصی است و می دانیم که شما تنها نیستید.

www.netdoctor.co.uk

TAGS:

نوشتن دیدگاه

ورود کاربران

پیام های خصوصی

انجمن برک

ورود تالار گفتگو

خطا: mod_kunenalogin: كيوننا نسخه 3.0 (يا بالاتر) بر روي سيستم شما نصب نشده است!